Rejestracja Przypomnij hasło

SYGNOWANY OBRAZ – OLEJ – PŁÓTNO – JOHANNA DILL-MALBURG

Czas powstania: ok. 1940r

Stan: oryginalny

Wymiary: 92x70cm

cena: 4500.00 zł

  • Opis
  • Rezerwacja
  • Dostawa

Wyjątkowej klasy olejny obraz znanej i cenionej malarki Johanny Dill-Malburg; malowany na płótnie; sygnowane płótno, blejtrama oraz sama rama. Z tyłu widnieje tytuł obrazu w języku niemieckim.

Wymiary: płótno 71x50cm; z ramą 92x70cm.

JOHANNA DILL-MALBURG Znana i ceniona malarka; ur. 13 grudnia 1859 w Oradei, † 31 grudnia 1944 w Dachau (zmarła w miejscowości Großschweidnitz – tuż przy granicy polskiej). Johanna Dill-Malburg była córką przemysłowca. Dzieciństwo spędziła w Wiedniu. W wieku 18 lat została studentką w Szkole Sztuki i Przemysłu w swoim rodzinnym mieście. Jej dzieła zostały dobrze przyjęte. Artystka otrzymywała za nie wiele nagród na różnych wystawach. Owdowiała Johanna Marburg udała się do Dachau, gdzie za pośrednictwem Ludwika Dill brała lekcje malarstwa u Felixa Burgersa. W 1909 roku poślubiła Ludwika Dill, wdowca, który bardzo mocno wpłynął na kolorystykę i koncepcję malarki. We wczesnym okresie Ludwig Dill, zapewne pod wpływem Pilloty’ego, malował obrazy batalistyczne, ale niebawem zajął się przede wszystkim malarstwem plenerowym, tworząc pejzaże z wybrzeży Morza Północnego, laguny weneckiej i bagiennych krajobrazów z okolic Dachau, które najmocniej widać również w dziełach Johanny. Prace malarki oraz jej męża można oglądać m.in. w Galerii Malarstwa w Dachau czy w Galerii Sztuki w Mannheim.

  • * pole obowiązkowe

Odbiór osobisty: 0.00 zł

Przesyłka kurierska: 100.00 zł


Nasz transport do ustalenia indywidualnie

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij