Rejestracja Przypomnij hasło

Skrzynie / Kufry

Skrzynie/kufry – jedne z najstarszych znanych ludzkości mebli

Skrzynie/kufry są to meble, które towarzyszą człowiekowi od najdawniejszych czasów. Skrzynie z płaskim lub dwuspadowym wiekiem były powszechnie konstruowane i wykorzystywane już przez starożytnych Egipcjan i Greków. Istotną rolę skrzynie/kufry odegrały w czasach nowożytnych, kiedy to na ich bazie zaczęto projektować komody, kredensy i szafy. Najpiękniejsze egzemplarze powstawały we Włoszech w epoce renesansu – zdobione snycerką, stiukiem i inkrustacją. Skrzynie/kufry w salonach z czasem zastąpiły wspomniane już meble z półkami i szufladami, natomiast modele podróżne zostały wyparte przez sepety i walizki. Współcześnie antyczne skrzynie/kufry chętnie wstawiamy zwłaszcza do sypialni.

Skrzynie/kufry w antykwariacie MebleRetro

Dokładamy wszelkich starań, aby w naszym sklepie nie brakowało oryginalnych, pochodzących z minionych wieków skrzyń/kufrów. W antykwariacie MebleRetro gromadzimy zarówno bogato zdobione skrzynie/kufry w stylu gotyckim i barokowym, jak również nieco prostsze, bardziej minimalistyczne egzemplarze pochodzące z XIX wieku. Dostępne w naszym sklepie skrzynie/kufry to unikatowe, piękne i praktyczne dodatki do sypialni czy też salonów. Można w nich przechowywać np. pledy, koce i inne szpargały. Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealną dla siebie skrzynię/kufer!

Ilość: 15

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Filtry

Producenci

Ilość: 15

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij