Rejestracja Przypomnij hasło

SEKRETARZYK KOMODA KLASYCYZM ORYGINAŁ 1780r PO RENOWACJI

Czas powstania: ok. 1780r

Stan: po renowacji

Wymiary: 134x88x45cm

cena: 12000.00 zł

  • Opis
  • Rezerwacja
  • Dostawa

Oryginalny sekretarzyk (biurko, komoda, szafka) klasycystyczny  - klasycyzm ok. 1780r.

Sekretarzyk klasycystyczny - charakterystyczna prosta forma, na słupkowych nogach, z kolumnami zarówno w górnej jak i dolnej części; mebel w grubym obłogu, bardzo bogato zdobiony intarsją z różnych gatunków drewna - widoczna na blacie, szufladach, drzwiczkach czy bokach w postaci ornamentów roślinnych czy postaciowych - amorek z harfą na drzwiczkach górnej części. Wszystkie elementy mebla - plecy, spód, szuflady są dłutowane; wszystkie łączenia są wykonane na bazie drewnianych kołków oraz ręcznie wykonanych, nieforemnych gwoździ! Mosiężne okucia i uchwyty - grube i masywne, kompletne, o pięknym wzorze.

Na plechach mebla widoczna jest okrągła pieczęć, której jednak nie udało nam się odczytać...

Poniżej głównego blatu znajduje się wysuwany blat dodatkowy wykończony brązową skórą ekologiczną.

Sekretarzyk jest po pełnej renowacji, wykończony na wysoki połysk ręcznie nakładaną politurą szelakową. Jest w stanie idealnym, prosto do wstawienia. Wszystkie zamki są sprawne. Stan sekretarzyka sprzed renowacji również był doskonały, oczywiście jak na wiek mebla, widoczny w ostatnich zdjęciach naszej galerii.

Wnętrze górnej części wyłożone jest aksamitnym zielonym materiałem.

Wymiary: 
Wys. całkowita 134cm;
Wys. do blat 86cm;
Szer. 88cm;
Gł. 45cm.

  • * pole obowiązkowe

Odbiór osobisty: 0.00 zł

Przesyłka kurierska: 200.00 zł


Nasz transport do ustalenia indywidualnie

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij