Rejestracja Przypomnij hasło

Ozdoby i dekoracje PRL

Ozdoby i dekoracje PRL - piękne pamiątki

Ci, którzy to przeżyli i wciąż pamiętają, ale też młodsi, mający pewien obraz sytuacji na podstawie opowieści starszych i książek, doskonale wiedzą, że czas PRL-u był jednym z gorszych w historii naszego kraju. Niemniej jednak, nie wolno nam zapominać o sztuce okresu PRL będącej jedną z nielicznych, pozytywnych rzeczy, jakie pozostały nam po tych latach. Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku dzieła artystów tworzących w szkle i ceramice. I tak też, sztuka okresu PRL to przede wszystkim sztuka użytkowa, a więc różnego rodzaju szklane, ceramiczne i fajansowe naczynia (m.in. wazony, talerze, patery, cukiernice, bombonierki, popielniczki), a także dekoracyjne figurki.

Sztuka okresu PRL w antykwariacie MebleRetro

W antykwariacie MebleRetro poza meblami i dodatkami do wnętrz w stylu barokowym, secesyjnym, eklektycznym czy art déco, znajdziesz także dekoracje i ozdoby PRL. Choć wspomnienie tych czasów nie należy do najprzyjemniejszych, trzeba przyznać, że sztuka okresu PRL budzi podziw. Jeżeli tak, jak my dostrzegasz piękno sztuki okresu PRL - szklanych, ceramicznych i fajansowych przedmiotów użytku codziennego oraz dekoracji, koniecznie sprawdź, co udało się nam zgromadzić w naszych zbiorach. Wszystkich pozostałych zachęcamy natomiast do odkrycia wyjątkowej sztuki okresu PRL!

Ilość: 14

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Filtry

Producenci

Ilość: 14

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij