Rejestracja Przypomnij hasło

Skrzynie, kufry antyki

Skrzynie antyczne - jedne z najstarszych znanych ludzkości mebli

Skrzynie są to meble, które towarzyszą człowiekowi od najdawniejszych czasów. Skrzynie z płaskim lub dwuspadowym wiekiem były powszechnie konstruowane i wykorzystywane już przez starożytnych Egipcjan i Greków. Istotną rolę kufry odegrały w czasach nowożytnych, kiedy to na ich bazie zaczęto projektować komody, kredensy i szafy. Najpiękniejsze egzemplarze powstawały we Włoszech w epoce renesansu – zdobione snycerką, stiukiem i inkrustacją. Skrzynie w salonach z czasem zastąpiły wspomniane już meble z półkami i szufladami, natomiast modele podróżne zostały wyparte przez sepety i walizki. Współcześnie antyczne kufry chętnie wstawiamy zwłaszcza do sypialni.

Kufry antyki w antykwariacie MebleRetro

Dokładamy wszelkich starań, aby w naszym sklepie nie brakowało oryginalnych, pochodzących z minionych wieków skrzyń. W antykwariacie MebleRetro gromadzimy zarówno bogato zdobione kufry antyczne w stylu gotyckim i barokowym, jak również nieco prostsze, bardziej minimalistyczne egzemplarze pochodzące z XIX wieku. Dostępne w naszym sklepie produkty to unikatowe, piękne i praktyczne dodatki do sypialni czy też salonów. Można w nich przechowywać np. pledy, koce i inne szpargały. Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealną dla siebie skrzynię lub kufer!

Ilość: 19

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Filtry

Producenci

Ilość: 19

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij