Rejestracja Przypomnij hasło

Kredensy i szafy - antyki

Kredensy retro - obowiązkowe meble w tradycyjnych kuchniach lub jadalniach

Na przestrzeni wieków kredensy, jako meble do przechowywania zastawy i bielizny stołowej, a także niektórych produktów spożywczych wymagających suchego, zaciemnionego miejsca o temperaturze pokojowej dość mocno się zmieniały. W XV wieku kredensy przypominały skrzynie zamykane wiekiem, natomiast w okresie renesansu (około 1500 roku) we Włoszech królowały już kredensy w formie szeroko rozbudowanych szafek z dwuskrzydłowymi drzwiami z przodu. Z biegiem lat ich konstrukcja uległa powiększeniu i podwyższeniu. W Polsce, na przełomie XVIII i XIX wieku popularnością cieszyły się duże i bogato zdobione kredensy, natomiast w XIX wieku w całej Europie upowszechnił się nowy rodzaj kredensów o dwukondygnacyjnej budowie.

Kredens antyk w antykwariacie MebleRetro

W antykwariacie MebleRetro oferujemy kredensy pochodzące z różnych czasów, o różnej budowie i stylu. I tak też, kredensy antyczne dostępne w naszym sklepie można podzielić na te, w formie skrzyni zamykanej wiekiem lub drzwiczkami, skrzyni otwartej z półkami na kilku poziomach, kredensy pośrednie z częściowo zabudowaną skrzynią i zamykanym dołem z nadstawą oraz meble składające się z dwóch szafek, jedna ustawiona na drugiej, z czego górna część jest otwarta lub przeszklona, a dolna zamykana na drzwiczki. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju kredens i jak zdobiony Ci się marzy, bez wątpienia znajdziesz go w MebleRetro!

Ilość: 6

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Filtry

Producenci

Ilość: 6

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij