Menu

Oferta

Rejestracja Przypomnij hasło

Stoliki, niciaki i konsole antyki

Stoliki - meble, które warto mieć pod ręką

Pośród tzw. antyków, czyli mebli z minionych epok znaleźć można stoliki/niciaki/konsole. Wszystkie wymienione to niewielkich rozmiarów meble z nogami i blatem. W przeciwieństwie do stolików, współcześnie określanych mianem kawowych, niciaki, które pojawiły się w Anglii i Francji około połowy XVIII wieku, a największą popularność zdobyły w XIX wieku, były przeznaczone do robótek ręcznych. W tym samym okresie modne były konsole – przyścienne stoliki, zazwyczaj umieszczane pod lustrem między oknami, o bardzo płytkich, półkolistych, drewnianych lub marmurowych blatach i bogato zdobionych nogach. Zazwyczaj stawiano na nich zegary, wazony, rzeźby czy porcelanowe figurki. Stoliki niciaki pochodzące z tamtych czasów to przepiękne dodatki, pasujące również do współczesnych wnętrz.

Stoliki, niciaki i konsole w antykwariacie MebleRetro

Stoliki dostępne w naszym antykwariacie to oryginalne egzemplarze mebli cieszących się popularnością w XVIII i XIX wieku, zaprojektowane zgodnie z estetyką eklektyczną, biedermeierowską, ludwikowską, bądź też barokową lub rokoko. Niektóre z oferowanych przez MebleRetro stolików zachowały się w świetnym stanie, inne poddaliśmy fachowej renowacji. Mimo upływu lat, konsole wciąż są praktycznymi elementami wyposażenia sypialni, salonów, jadalni oraz przedpokojów, jednocześnie pięknie je dekorując. Jeśli więc szukasz unikatowych mebli do swojego domu, koniecznie sprawdź, jak piękne produkty udało nam się zgromadzić!

Ilość: 40

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Filtry

Producenci

Ilość: 40

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij