Rejestracja Przypomnij hasło

Stoliki / Niciaki / Konsole

Stoliki/niciaki/konsole – meble, które warto mieć pod ręką

Pośród tzw. antyków, czyli mebli z minionych epok znaleźć można stoliki/niciaki/konsole. Wszystkie wymienione to niewielkich rozmiarów meble z nogami i blatem. W przeciwieństwie do stolików, współcześnie określanych mianem kawowych, niciaki, które pojawiły się w Anglii i Francji około połowy XVIII wieku, a największą popularność zdobyły w XIX wieku, były przeznaczone do robótek ręcznych. W tym samym okresie modne były konsole – przyścienne stoliki, zazwyczaj umieszczane pod lustrem między oknami, o bardzo płytkich, półkolistych, drewnianych lub marmurowych blatach i bogato zdobionych nogach. Zazwyczaj stawiano na nich zegary, wazony, rzeźby czy porcelanowe figurki. Stoliki/niciaki/konsole pochodzące z tamtych czasów to przepiękne dodatki, pasujące również do współczesnych wnętrz.

Stoliki/niciaki/konsole w antykwariacie MebleRetro

Stoliki/niciaki/konsole dostępne w naszym antykwariacie to oryginalne egzemplarze mebli cieszących się popularnością w XVIII i XIX wieku, zaprojektowane zgodnie z estetyką eklektyczną, biedermeierowską, ludwikowską, bądź też barokową lub rokoko. Niektóre z oferowanych przez MebleRetro stolików/niciaków/konsoli zachowały się w świetnym stanie, inne poddaliśmy fachowej renowacji. Mimo upływu lat, stoliki/niciaki/konsole wciąż są praktycznymi elementami wyposażenia sypialni, salonów, jadalni oraz przedpokojów, jednocześnie pięknie je dekorując. Jeśli więc szukasz unikatowych mebli do swojego domu, koniecznie sprawdź, jak piękne stoliki/niciaki/konsole udało nam się zgromadzić!

Ilość: 39

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

1 2 Następna Ostatnia
Filtry

Producenci

Ilość: 39

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

1 2 Następna Ostatnia

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij