Rejestracja Przypomnij hasło

MIESZKO JABŁOŃSKI – DZIECI LWOWA – 1921r – OLEJ

Czas powstania: 1921r

Stan: oryginalny

Wymiary: 105x78cm

cena: 15000.00 zł

  • Opis
  • Rezerwacja
  • Dostawa

Obraz namalowany przez znanego polskiego malarza Mieszka Mieczysława Jabłońskiego (1892-1965). Prace autora znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Poznaniu i Bydgoszczy.

Mieszko Jabłoński studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Jacka Malczewskiego. Był członkiem Cechu Artystów Plastyków „Jednoróg” reprezentującego kolorystyczną orientację co widać doskonale na w/w obrazie.

Obraz przedstawiający scenę walki młodych obrońców polskiego Lwowa(Orlęta Lwowskie) z lat 1918 w czasie wojny polsko-ukraińskiej lub z roku 1920 podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Podpis na odwrocie „ Dzieci Lwowa” wraz z datą 1921. Data wskazuje, iż jest to jedna z pierwszych prac malarza po ukończeniu studiów w 1920 roku.

Olej na tekturze. Stan bardzo dobry, bez żadnych uszkodzeń. Widoczne ślady po nalepkach – prawdopodobnie z wystaw. Rama wtórna. Obraz pochodzi z prywatnych zbiorów..

Wymiary: 105x78cm.

  • * pole obowiązkowe

Odbiór osobisty: 0.00 zł

Przesyłka kurierska: 30.00 zł


Nasz transport do ustalenia indywidualnie

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij