Rejestracja Przypomnij hasło

Sztuka okresu PRL

Sztuka okresu PRL – piękne pozostałości po trudnych czasach

Ci, którzy to przeżyli i wciąż pamiętają, ale też młodsi, mający pewien obraz sytuacji na podstawie opowieści starszych i książek, doskonale wiedzą, że czas PRL-u był jednym z gorszych w historii naszego kraju. Niemniej jednak, nie wolno nam zapominać o sztuce okresu PRL będącej jedną z nielicznych, pozytywnych rzeczy, jakie pozostały nam po tych latach. Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku dzieła artystów tworzących w szkle i ceramice. I tak też, sztuka okresu PRL to przede wszystkim sztuka użytkowa, a więc różnego rodzaju szklane, ceramiczne i fajansowe naczynia (m.in. wazony, talerze, patery, cukiernice, bombonierki, popielniczki), a także dekoracyjne figurki.

Sztuka okresu PRL w antykwariacie MebleRetro

W antykwariacie MebleRetro poza meblami i dodatkami do wnętrz w stylu barokowym, secesyjnym, eklektycznym czy art déco, znajdziesz także sztukę okresu PRL. Choć wspomnienie tych czasów nie należy do najprzyjemniejszych, trzeba przyznać, że sztuka okresu PRL budzi podziw. Jeżeli tak, jak my dostrzegasz piękno sztuki okresu PRL - szklanych, ceramicznych i fajansowych przedmiotów użytku codziennego oraz dekoracji, koniecznie sprawdź, co udało się nam zgromadzić w naszych zbiorach. Wszystkich pozostałych zachęcamy natomiast do odkrycia wyjątkowej sztuki okresu PRL!

Ilość: 13

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Filtry

Producenci

Ilość: 13

Ilość na stronie

Sortuj wg

Widok

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij